czwartek, 13 czerwca 2019

2381. Ot, taka mała próba manipulacji.

Kiedyś tam, w przeszłości ujawniłem, że jestem członkiem (wiceprzewodniczącym) Rady Olsztyńskich Seniorów przy Prezydencie Stolicy Warmii i Mazur. Ujawniam ten fakt ponownie, gdyż chcę wymienić jedną z podstawowych zasad, które pozwalają na bycie członkiem tego gremium. A jest to: niezależność: światopoglądowa, partyjna i finansowa. Wchodząc w skład Rady zostawia się przez "jej progiem" wszelkie sympatie, partyjności, preferencje religijne i inne.
I tak było przez dwie kadencje (4 lata), aż do dzisiaj 13. czerwca (w czwartek) kiedy to,  przewodniczący Rady uznał za stosowne uzyskać sprzeciw Rady dla decyzji Prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, o objęciu patronatem Marszu Równości, który ma przejść ulicami miasta 15. czerwca tego lata.
Nie stało "by się nic" gdyby przewodniczący poprosił o opinie członków Rady, gdyby starał się uzyskać tę opinię w trakcie dyskusji "na zadany temat". Przewodniczący zażądał wprost głosowania nad  sprzeciwem Rady Olsztyńskich Seniorów wobec Prezydenckiego Patronatu.
No i do tej pory zgodnie przyjmująca w głosowaniach uchwały dotyczące seniorów Rada, uznała, że nad takim wnioskiem (potępiającym wręcz Piotra Grzymowicza za jego patronat nad Marszem Równości, wykracza po za swoje kompetencje.
Po za kompetencje w sensie zmuszenia członków Rady do określenia się. Mało tego do wykazanie niemal swoich preferencji seksualnych. Bo czym jest podpis (za, czy przeciw marszowi) na pełnym wykazie członków ROS drugiej kadencji jeżeli nie tworzenie list proskrypcyjnych?
Jak to się zakończyło? Niczym. Nawet argument demokratycznego "ustalenia opinii" Rady nie znalazł posłuchu. Tego rodzaju określenie się, należy do wyłącznie prywatnej sfery odczuć i zachowań.
Nie głosowaliśmy. A przewodniczący, mam nadzieję wyrazi na spotkaniu z Penem Prezydentem, swoje osobiste zdanie "w tym temacie", nie wspierając się autorytet Rady Olsztyńskich Seniorów.

5 komentarzy:

 1. Zaczyna się...
  Gdzieś tam przegłosowano usunięcie flag UE z ratusza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa jestem jakie będą represje za odmowę głosowania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego nie zapisuję się już nawet do żadnych stowarzyszeń. Zawsze znajdzie się oszołom, który wepchnie tam politykę i światopogląd, a ta mieszanka musi wszystko zepsuć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak trudno jednak być Polakiem i normalnym człowiekiem jednocześnie.Nie daje się stać pośrodku, zawsze trzeba być przypasowanym do którejś "ściany". Dziwny kraj.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jurek. Ja mam do Ciebie wiele szacunku i uznania - i wiesz za co . Wymieniasz tu w tekście stanowisko Prezydenta Olsztyna i podajesz go z nazwiska. Piszesz o swojej funkcji w Radzie i znamy Twoje nazwisko.
  Dlaczego wymieniasz jedynie owego przewodniczącego Rady darując nam nazwiska ( oczywiście łatwo to ustalić).
  Takie fakty należy ukazywać w świetle reflektorów. To pokazuje, że wiele osób deklaruje wszem i wobec swoją tolerancję, mówi o demokracji, słodzi nam wolnością i przywołuje niepodległość. Ale to są jedynie słowa i bzdury bo oni mają inny cel. Oni chcą nam narzucić swoje poglądy.
  Mnie nie interesuje czy Ty chodzisz do kościoła i jakie masz poglądy w aspekcie wyznania. Nigdy z tym nigdzie nie "wyskakiwałeś" ani nie próbowałeś narzucać komukolwiek swojego punktu widzenia w tej kwestii.
  Dlaczego więc traktujesz gościa ulgowo?
  Wybacz Jerzy. Wiem, napisałeś nie wymieniając go z nazwiska bo jesteś Wielkim Człowiekiem. I mój szacunek masz ale czasami należy Jurek pokazać kto zacz.
  Ukłony Jerzy.

  OdpowiedzUsuń

2432. Nie do ogarnięcia

P osłuchałem i obejrzałem wczorajszą dyskusję na forum Parlamentu Europejskiego, posłuchałem dzisiaj wynurzeń magistra Ziobro i jego opin...