czwartek, 16 maja 2019

2377. Przeprosić i zapomnieć

W handlu obowiązuje zasada: "sprzedaj i zapomnij": o kliencie, o bublu jaki wcisnąłeś, i handluj dalej w ten sam sposób, tym samym towarem.
Czyż ostatni wysyp przeprosin po wrednych, chamskich i obojętnych na pedofilskie zachowania księży komentarzach nie przypomina tej "handlowej zasady"?
Dzisiaj bluzg i wylew pomyj, a jutro przeprosiny: "tych których to obraziło"! Wydaje się, że wchodzi w życie polityczne, i nie tylko, dewaluacja znaczenia przeprosin, przy maksymalizacji i brutalizacji pomówień, obrzucaniu inwektywami - staje się codziennością.
Zdjęcie z: 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213959628055834&set=gm.893915897620447&type=3&theater
Czy ci państwo przeproszą?

Sądzić można, że tylko na przeprosiny tych najbardziej zaciętych trzeba będzie uzyskać sądowy nakaz, bardziej "cwani" już na drugi dzień pobiegną do mediów ze "szczerymi wyrazami" przeprosin. A czym się rzuciło w "przeciwnika" tak czy inaczej przylepi się.
Ów "wysyp" przeprosin wcale nie świadczy przyszłym trzymaniu języka na uwięzi, a (czego się obawiam) zwiększeniu werbalnej agresywności. Im więcej przeciw przeprosin, tym więcej obraźliwych słów i zachowań się widzi i słyszy - a nie wszyscy przepraszają przecież.

9 komentarzy:

 1. Ilość tępoty i hipokryzji w polskiej politycy jest przerażająca. Pamiętasz skrót CCCP? On dalej jest aktualny. Cham Chama Chamem Pogania. Nie, nie będę za te słowa przepraszał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znałem tego skrótowca, ale ciekawy jest.

   Usuń
  2. na tą chwilę wnoszę uwagę formalną.....
   CCCP ...to ...Cep Cepa Cepem Pogania
   całuję ...., powtarzając za KLASYKIEM PROKURATOREM
   ....ciumkam
   rd.

   Usuń
 2. Naprawdę wierzysz, że ci z memu przeproszą? Ale przyznaję, że słowo „przepraszam” straciło na znaczeniu. Niestety, nie od dziś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie przeproszą! To są ci najbardziej zapiekli w nienawistnym postrzeganiu mających inne poglądy.

   Usuń
 3. Oni nie przeproszą, bo naprawdę tak myślą...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt z nich nie przeprosi....
  Najgorsze, że nadal będzie tak jak było.

  OdpowiedzUsuń
 5. słuszna uwaga. tanio wszędzie. Tylko czereśnie i truskawki drogie:))

  OdpowiedzUsuń

2432. Nie do ogarnięcia

P osłuchałem i obejrzałem wczorajszą dyskusję na forum Parlamentu Europejskiego, posłuchałem dzisiaj wynurzeń magistra Ziobro i jego opin...