sobota, 9 lutego 2019

2360. Nieśmieszne, a straszne.

W Politico napisano, że Polska przegrała bitwę z Nord Stream 2 i ta podbałtycka rura z gazem będzie mijać Ukrainę i Mój Kraj szerokim łukiem w drodze na Zachód. To najnowsze doniesienia z przgranych kolejnych potyczek, bitew i batalii, jakie za sprawą rządzących dotykają nas wszystkich. Jak nie teraz, natychmiast to w bliskiej czy dalszej przyszłości odczujemy skutki aroganckiej buńczuczności z jaką prowadzi politykę zagraniczną polskie MSZ.
A przegranych jest na tyle dużo, że wymienienie ich w szczegółach przekroczyłoby ramy postu. Wystarczy wspomnieć i przypomnieć kolejne przejmowanie od suwerena wszystkiego co tylko się dało i nie dało wprost (to podstępem się dało), by przekazać je "swoim". A że "swoich", tych uczciwych i poczciwych mało jakoś w PiS, to ujawnianie afer, przekrętów i spraw typu "bo to im się należało" coraz gęściej i gęściej.
Nawet nieposzlakowana kryształowość prezesa skazy mieć zaczyna coraz wyraźniejsze, że nawet "zdradzieckie mordy" i "kanalie" wydają się być drobiazgiem przy oskarżeniu o próbę miliardowego wyłudzenia za projekt "K-Tower". Co żądanie 40 mln, przez ex szefa KNF, za zatrudnienie "prawnika", też wygląda jak "pikuś" jakiś i "niezręczne" tylko negocjowanie.
Najbardziej, moich zadaniem, ubodło prezesa, nagranie go w jego twierdzy, w mateczniku samym PiS i rzadu PiS. Niezmierzalna pewność siebie, wzmocniona butą wszystkomogącego szefa partii, doprowadziła wreszcie do jego upokorzenia. A na dodatek suweren odsłuchał co ten zwykły poseł ma do powiedzenia.
I tak dzień po dniu. Rankiem pełen obaw włączam media, czy coś jeszcze bardziej straszliwego, niż do tej pory, nie ujawnią media polskie, o zagranicznych nie wspomninając.
I nie śmiem już zadawać sobie pytania: Czy "plusowe" rozdawanie kasy przykupi obdarowanego suwerena do odpowiedniego głosowania.

2 komentarze:

 1. Jeżeli opozycja się nie skonsoliduje i nie oprzytomnieje to ciemny lud znów kupi obietnice a to darmowych mieszkań, a to emerytur dla tych co w życiu nie pracowali zawodowo, jakieś kolejne datki na dziatki itp. Ja ciągle nie widzę ze strony opozycji tak zwanej " pracy u podstaw", którą pisuary przed wyborami wykonali bezbłędnie i teraz od lat trzech mamy tego skutki. Sytuacja Polski naprawdę jest nieciekawa, bo pisuary wprowadziły w życie hasło "Polska w ruinie" i systematycznie dążą do całkowitego upadku kraju. Każda ekipa, która obejmie po nich działania będzie miała ciężki orzech do zgryzienia, bo te padalce wciąż będą ryć, a gospodarka jest mocno nadwyrężona i co gorsze, wielkimi krokami nadchodzi kolejny kryzys gospodarki światowej, wszyscy mocno spowolnili. Zresztą gdy chodzę po sklepach, patrzę na te masy towarów zalegających półki i wieszaki, na te ciągłe przeceny dobrych jakościowo towarów to jedno wiem- przy nadprodukcji musi nadejść kryzys gospodarczy.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak się z Tobą nie zgodzić?! Mój dosyć jednoznaczny ogląd rzeczywistości prowadzi do konkluzji jak opisałaś: opozycja zajęta sobą indywidualnie - nie w koalicji, nie odsunie PiS od rządzenia. A hasło: W jedności siła? rozbije się w o indywidualne ambicyjki.

   Usuń

2432. Nie do ogarnięcia

P osłuchałem i obejrzałem wczorajszą dyskusję na forum Parlamentu Europejskiego, posłuchałem dzisiaj wynurzeń magistra Ziobro i jego opin...